SAĞLIKLI BESLENMENİN ALTIN KURALI: SAĞLIKLI ARA ÖĞÜNLER! - #evdekal l Wasp Super Snacks

SAĞLIKLI BESLENMENİN ALTIN KURALI: SAĞLIKLI ARA ÖĞÜNLER!

Aralık 18, 2019 0 Comments

SAĞLIKLI BESLENMENİN ALTIN KURALI: SAĞLIKLI ARA ÖĞÜNLER!

Günümüzde insanların beslenme ve spor alışkanlıkları hızla değişmektedir. Bu değişimin temelinde insanların yaşam tarzlarının değişmesi, insanların yoğun  tempolara sahip olması ve beslenme alışkanlıklarının bu tempoya göre şekillenmesi yer almaktadır. Bu durum, özellikle iş hayatından kendine zaman ayırmaya çalışan bireylerde açıkça gözlemlenmektedir.

Çalışan bireylerde gözlemlenebilecek en önemli değişim beslenme alışkanlıklarıdır. Kahvaltı gibi temel öğünler yavaş yavaş kendini sağlıksız, poğaça gibi hamur işlerine bırakmış ve enerjik bir şekilde güne başlayarak kendimizden en yüksek verimi almamız için ihtiyacımız olan temel besin kaynakları, popülerliğini yitirmeye başlamıştır. Bu sebeple bu değişime ayak uydurabilmek için protein ve besin değeri açısından zengin ve sağlıklı besin ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Spor yapan bireyler için sadece gün içinde çalışırken değil spor öncesi ya da sonrası beslenme de çok önemlidir. Genellikle gündüz çalışan bireyler, işten çıktıkları vakitten uyudukları vakite kadar kısa bir zaman aralığına sahiptirler. Bu kısa zaman aralığında biraz günün stresini atmak biraz da sağlıklarını koruyabilmek için spor yapmayı tercih eden bireylerin spor öncesi ve sonrası protein ağırlıklı beslenmeleri sağlıkları açısından çok önemlidir. Fakat vakitleri bu kadar darken bu beslenme biçimini tam olarak uygulayabilmeleri hiç de kolay değildir. Bu kısıtlı zamanlar için hızlı tüketilebilecek besin kaynaklarına ihtiyaçları vardır.

Hal böyleyken tüketmemiz gereken protein miktarını vücudumuza alabilmek için protein ağırlıklı destek besinlere ihtiyaç oluşmuştur. Bu sebeple kişiler protein barları gibi sağlıklı, besin değeri yüksek ve protein açısından zengin besinlere yönelmeye başlamışlardır.

sağlıklı beslenmenin altın kuralı

Sağlıklı Beslenmenin Altın Kuralı

Aklınızda o kadar protein barın arasından nasıl kaliteli bar bulabileceğinizi bilmemeniz gibi bir endişe olduğuna eminim. Size harika bir müjdemiz var: Wasp Protein Bar!

Wasp Protein Barları içeriğindeki arı poleni, kalsiyum, demir, çinko, lif, yüksek protein oranı ve vitaminlerle hem ihtiyacınız olan besin takviyesini almanıza yardımcı olacak hem de sağlıklı beslenebilmenizi kolaylaştıracaktır.

Wasp Protein Barları içeriğindeki arı poleni sayesinde protein takviyesinin yanında inanılmaz bir enerji kaynağıdır da. Bu özelliği, Wasp’ı yoğun tempolar ve spor atıştırmalığı için vazgeçilmez kılmaktadır.

Kısacası yoğun iş tempolarında, ara öğünlerde, enerjiye ihtiyacınız olduğunda, spor öncesi ya da sonrası ihtiyacınız olan tek şey Wasp. Yoksa hala Wasp’ın Protein Barını denemediniz mi?

×